KDO VÁM POMŮŽE ROZLOUČIT SE DOMA

přehled poskytovatelů domácí hospicové péče


Vítejte.

Nejspíš právě stojíte na nelehké a bolestné křižovatce vašeho života. Náhle vám do něj vstoupila těžká nemoc vašeho blízkého člověka, nebo se nepříjemně hlásí stáří a vám i celé rodině se obrátil svět vzhůru nohama. Možnosti léčby byly již vyčerpány, byla vám doporučena paliativní léčba a nyní nadešla chvíle rozhodnout, jak a kde nemocný stráví svůj zbývající čas.

Možná si váš blízký přeje dožít doma, tam, kde se cítí bezpečně. Mít svůj režim, na který je zvyklý. Být mezi zdmi a věcmi, které tak důvěrně zná, pít ze svého hrnečku, jíst ze svého talíře, dívat se z okna, z kterého se dívával dlouhé roky. Zajet prsty do kožíšku svého čtyřnohého přítele. Dokončit a uzavřít věci, které tu má rozdělané. Moci se kdykoliv vidět se svou rodinou a přáteli, vzít si malá vnoučata k sobě do postele. Dožít důstojně a respektován.

Rádi byste mu to dopřáli, ale nemáte nejmenší ponětí o tom, zda je něco takového vůbec možné. Máte obavy, že by doma neměl takovou péči, jako v nemocnici. Nevíte, jak se o takového člověka starat. Nemáte žádné pomůcky, které by mu poskytly dostatečný komfort. Nevíte, jestli se to doma vůbec zvládnout dá, ani kam se obrátit pro radu a pomoc.

Řešením pro všechny zúčastněné může být právě domácí hospicová péče.

                             S láskou Lenka ♥


 

SEZNAM DOMÁCÍCH HOSPICŮ

podle jednotlivých krajů