V těžkých chvílích by nikdo neměl být sám. To si uvědomujeme asi všichni. Ale když přijde na věc, najednou jsme ochromeni pocitem, že nevíme, co říct nebo udělat, aby to bylo "správně". A tak raději mlčíme...

Řeknu vám tajemství - není až tak důležité, co a jak uděláme. Jde o to, že tu pro toho druhého jsme. O jeho pocit.

Sama jsem si prošla rolí pečujícího i pozůstalého a moc dobře si pamatuju, jak jsem se tehdy cítila. A jakou moc měly úplně obyčejné drobnosti, které pro mě někdo udělal, když celý svět mlčel.

Ráda teď pomůžu vám - najít váš hlas a ukázat druhým, že vám na nich záleží.


Pro pečující 

Samota a pocit vlastní nedůležitosti bývají věrnými společníky většiny pečujících.

Ráda vám pomůžu ukázat vašim pečujícím blízkým, že je tu někdo, kdo na ně myslí a nebere jako samozřejmost, že se starají o druhé.

Chcete udělat radost třeba milovnici ptáčků? Poděkovat někomu, že se stará o člověka, kterého máte rádi? Nebo pečujícímu připomenout, že by neměl zapomínat na sebe?

Pro nemocné

Když do života zasáhne vážná nemoc, je to těžké pro všechny. Často nevíme, jak vyjádřit nemocnému naši podporu a účast. Dárky jsou jednoduchou a milou pozorností, která mu připomene, že není sám.

Ráda s vámi vyberu takový, který bude smysluplný a pomůže vám prohloubit váš vztah i v těžkých chvílích.

Chcete potěšit třeba milovnici levandule? Nebo nemocného podpořit v určité fázi léčby? Pomoci ulevit od některých projevů nemoci? Umožnit nemocnému předat nějaký odkaz svým nejbližším?

Kondolenční

Soustrast můžeme pozůstalým vyjádřit různými způsoby. Možná cítíte, že ono tradiční neosobní "upřímnou soustrast" vhozené do schránky není vždy to pravé. Jsou rodiny a přátelé, které byste chtěli podpořit nějak víc.

Darujte svou pozornost a rozjasněte trochu nejtěžší chvíle těch, na kom vám záleží… Moc ráda vám s tím pomůžu.

Chcete podpořit pár, který přišel o miminko? Nebo kamarádku, které zemřel milovaný pejsek? Je balíček pro věřící, nebo byste v něm rádi připomněli nějaký charakteristický rys zesnulého?

Z už hotových kondolenčních balíčků, které mají univerzální použití, můžete vybírat v mém obchůdku. Přijde vám domů už zabalený, stačí pouze vepsat osobní vzkaz do kondolence a s láskou balíček předat.

Ráda vám pomůžu sestavit balíček opravdu osobní - na míru. Poskládejte si svůj balíček sami podle toho, co chcete sdělit. Od jednoduché milé drobnosti s kondolencí po plnou dárkovou krabici. Vy si vyberete, co všechno v něm bude, já vám ho obratem zabalím a pošlu. Na vás pak bude už jen ho s láskou předat...

Chtěli byste do hotového balíčku přidat něco dalšího, nebo v něm něco změnit? Máte nějaké speciální přání? Napište mi na e-mailovou adresu balicky@doposlednichvilespolu.cz a dáme ho spolu dohromady.

S láskou Lenka ♥